+48 87 610 39 40
medstud@vp.pl

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w „Medyku”

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w „Medyku”

23.10.2019 roku w Szkole Policealnej w Ełku, słuchacze oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Ełckiego, wzięli udział w wydarzeniu „Medyk bez granic”. Impreza zorganizowana została w ramach XI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W roku 2019 hasło przewodnie Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery brzmi „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.
W tematykę wielokulturowości wprowadził nas, swoim wykładem, dr S. Marcinkiewicz, starając się przedstawić czy z tym zjawiskiem wiąże się dla jednostki i społeczeństwa więcej zagrożeń czy szans.
Uczestnicy spotkania mieli także okazję wysłuchać występu pani K. Kostko na cymbałach wileńskich, instrumencie, który wywodzi się z Wileńszczyzny – obszaru, który przed wojną zamieszkiwali Polacy, Białorusini, Żydzi, Rosjanie i Litwini. Część teoretyczną zakończył panel dyskusyjny prowadzony przez Dyrektora Szkoły pana R. Wyrwasa , w trakcie którego własnymi doświadczeniami ze zderzenia się z obcą kulturą, obyczajami czy językiem podzielili się zaproszeni goście: J. Zalewska, B. Wawreszuk, A. Matuk oraz M. Szejda.
Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wziąć udział w zajęciach otwartych przygotowanych dla chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.