+48 87 610 39 40
medstud@vp.pl

Czekoladowy stan wyjątkowy

Czekoladowy stan wyjątkowy

Magiczna  MAŁA CZARNA  działa na wszystkie nasze zmysły nie tyko 12 kwietnia w ŚWIATOWYM DNIU CZEKOLADY.

Niezmiennie od ponad 200 lat uwielbiana na całym świecie w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko jako tabliczka, pralina, batony, lody czy fontanny…

Słodka błogość ogarnie nas również wówczas, gdy po wieczornej kąpieli zastosujemy czekoladowe masło do ciała, czy też poddamy się profesjonalnemu zabiegowi czekoladowemu z peelingiem, masażem czekoladowym i maska czekoladową.

Czekoladowy zawrót głowy jest związanych przede wszystkim z zawartością  fenyloetyloaminy, która pobudza nasz mózg do wydzielania endorfin – tzw hormonów szczęścia (to również reakcja na zapach). Czekolada stanowi naszą tają broń na stres życia codziennego:

  • Ukoi skołatane nerwy
  • Doda energii
  • Rozbudzi zmysły

Dobroczynny wpływ czekolady wiąże się również z zawartymi w ziarnach kakaowca flawonoidami, zwłaszcza epikatechinami. Działają one wzmacniająco na naczynia krwionośne i mają silne działanie antyoksydacyjne (zwalczają wolne rodniki). Największe stężenie flawonoidów osiągamy 2 do 3 godzin po spożyciu czekolady, a utrzymują się w organizmie nawet do 8 godzin.