+48 87 610 39 40
medstud@vp.pl

Kosmetyczka poszukiwana …..

Kosmetyczka poszukiwana …..

Kosmetyczka technik jest najdoskonalszym praktykiem jeśli chodzi o pielęgnację i upiększanie. Oczywiście, są studia wyższe w tym zakresie, czy też kursy, generalnie jednak do zawodu szybko i gruntownie  przygotowany jest technik usług kosmetycznych. W świecie piękna wykonuje on zabiegi pielęgnacyjne twarzy, ciała, dłoni, stóp, masaż kosmetyczny oraz zabiegi stylizacji i wizażu.

Dwuletni okres nauki to wiedza zdobywana w trakcie zajęć teoretycznych. Świadomość przeciwwskazań i wskazań do zabiegów pozwala dobierać odpowiednie techniki i bezpiecznie i skutecznie wykonywać poszczególne zabiegi na zajęciach praktycznych.

W profesjonalnie wyposażonej pracowni kosmetyki uczymy o zabiegach z zastosowaniem czynników fizykalnych, t.j.: promieniowania elektromagnetycznego (IR, UV), ultradźwięków (peeling kawitacyjny, sonoforeza, liposukcja ultradźwiękowa), prądów rożnej częstotliwości, (galwanizacja anodowa i katodowa, jonoforeza, – elektrostymulacja jednobiegunowa i dwubiegunowa, prądów d’Arsonvala), fal radiowych, światła, lasera, temperatury – wapozonowanie, parafinoterapia, krioterapia,hydroterapia), czy o przeróżnych jednostkach chorobowych, co umożliwia kosmetyczce pełnić rolę doradczą dla klienta i kierować go, w razie potrzeby do specjalisty.

W pracowni wizażu uczymy kształtów twarzy i jej elementów, następnie dobieramy narzędzia i przybory oraz preparaty kolorowe do wykonania określonego makijażu zgodnie z typem kolorystycznym klientki. Nie obce stają się wówczas: technika tuszowania defektów skóry, elementy tatuażu, makijażu permanentnego a także body paintingu.

Jest to zawód interdyscyplinarny, scalający jak widać wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, chemii i biochemii, dermatologii, psychologii, itp.

Skorzystaj zatem z nauki w Szkole Policealnej im. Mikołaja Kopernika w Ełku, gdzie specjaliści przygotują cię do samodzielnej pracy.

 

Przedstawiamy kilka zalet nauki na BEZPŁATNYM kierunku TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH:

☑️ Nauka ZA DARMO

☑️ Bardzo dobrze wyposażone sale nauki praktycznej

☑️ Wykwalifikowana kadra nauczycieli

☑️ Solidne przygotowanie do egzaminów zawodowych – 100 % zdawalność

☑️ Świadectwo ukończenia szkoły średniej – matura nie jest wymagana

☑️ 2 lata edukacji w trybie stacjonarnym (podział na grupy poranne i popołudniowe)

☑️ Przyjazna i miła atmosfera, którą tworzy SPOŁECZNOŚĆ MEDYKA

☑️ Przestrzeń dla SŁUCHACZA: biblioteka, pokój socjalny, siłownia

 

Chcesz poznać pozostałe zalety nauki w ełckim MEDYKU ?

Serdecznie zapraszamy do zapisów osobiście: Szkoła Policealna im. Mikołaja Kopernika w Ełku, ul. Bahrkego 2B (Os. Konieczki)

lub online: https://spmedyk.elk.pl/rekrutacja-2023-2024/

 👉  Zadzwoń do nas: 87 6103940

 👉  Napisz maila: medstud@vp.pl

 👉  Napisz na