+48 87 610 39 40
medstud@vp.pl

Opiekun medyczny poszukiwany …..

Opiekun medyczny poszukiwany …..

Opiekun medyczny pełni bardzo ważną rolę w systemie ochrony zdrowia. Zapewnia wsparcie i opiekę pacjentom na różnych etapach ich leczenia.

W codziennej pracy opiekun pomaga pacjentom w czynnościach dnia codziennego, takich jak higiena osobista. Dokonuje pomiarów ciśnienia krwi, temperatury ciała oraz monitoruje inne, ważne dla życia parametry zdrowotne. Opiekun medyczny zapewnia pacjentom regularne i zgodne z zaleceniami lekarza przyjmowanie leków. To właśnie opiekun spędza najwięcej czasu z pacjentem i pełni rolę łącznika między pacjentem, a resztą zespołu terapeutycznego. Wspiera pacjentów w rehabilitacji, prowadzi ćwiczenia i pomaga w rehabilitacji ruchowej.

Opiekun medyczny musi charakteryzować się dużą empatią i być cierpliwym słuchaczem, powinien rozumieć potrzeby pacjenta i udzielać mu wsparcia w trudnych chwilach.

Praca opiekuna medycznego wymaga również dużych umiejętności organizacyjnych. Musi on we właściwy sposób zarządzać swoim czasem pracy, jak również terminowo i sumiennie przygotowywać i prowadzić dokumentację medyczną.

W swojej pracy opiekun medyczny wspiera osoby starsze, niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Może też nieść pomoc pacjentom w opiece długoterminowej i w hospicjach.

Opiekun medyczny pełni niezwykle ważną rolę w życiu podopiecznego zapewniając mu opiekę fizyczną, wsparcie emocjonalne i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i dużą wiedzę , aby móc skutecznie wykonywać swoje obowiązki.

 

Skorzystaj zatem z nauki w Szkole Policealnej im. Mikołaja Kopernika w Ełku, gdzie specjaliści przygotują cię do samodzielnej pracy.

 

Przedstawiamy kilka zalet nauki na BEZPŁATNYM kierunku OPIEKUN MEDYCZNY:

☑️ Nauka ZA DARMO

☑️ Bardzo dobrze wyposażone sale nauki praktycznej

☑️ Wykwalifikowana kadra nauczycieli

☑️ Solidne przygotowanie do egzaminów zawodowych – 100 % zdawalność

☑️ Świadectwo ukończenia szkoły średniej – matura nie jest wymagana

☑️ 1,5 roku edukacji w trybie stacjonarnym (podział na grupy poranne i popołudniowe)

☑️ Przyjazna i miła atmosfera, którą tworzy SPOŁECZNOŚĆ MEDYKA

☑️ Przestrzeń dla SŁUCHACZA: biblioteka, pokój socjalny, siłownia

 

Chcesz poznać pozostałe zalety nauki w ełckim MEDYKU ?

Serdecznie zapraszamy do zapisów osobiście: Szkoła Policealna im. Mikołaja Kopernika w Ełku, ul. Bahrkego 2B (Os. Konieczki)

lub online: https://spmedyk.elk.pl/rekrutacja-2023-2024/

 👉  Zadzwoń do nas: 87 6103940

 👉  Napisz maila: medstud@vp.pl

 👉  Napisz na